هودهای میکروبیولوژی و شیمیایی

شرکت نبض (نوید بخش ضربان) نماینده انحصاری مجتمع صنعتی بعثت در کشور ارایه دهنده هودهای صنعتی ، میکروبیولوژی و شیمیایی بر اساس استاندارد BE EN 12469 در سه کلاس I ،II،III و شرایط مناسب مطابق با GMP می باشد.


کلاس بندی هودهای ایمنی زیستی

کلاس I : به منظور حفاظت از محصول ، مورد استفاده قرار می گیرد.
 در این نوع هود جریان هوا به صورت یکطرفه (عمودی یا افقی) و از سمت فیلتر اصلی به طرف محصول و کاربر می باشد و جریان آرام و یکنواخت در تمام سطوح کار وجود دارد. این جریان در تعاریف بین المللی گاهی برعکس می باشد.
 از لحاظ طراحی در دو محفظه ی ایمنی (Sofety Cabinet) و منطقه ی تمیز (Clean Zone) طراحی و ساخته می شود.
 جهت مصارف تحقیقاتی ،آزمایشگاهی و تولیدی مورد استفاده قرار می گیرند.
 در Clean Zoneها جهت نصب بر روی فرآیندهای تولیدی استریل و یا هر گونه فعالیتی که به محیط محدود و تمیز کلاس 100 نیازمند باشدمورد استفاده قرار می گیرند.
 ابعاد محیط کار د ر این محصول ،بر اساس نیاز مشتری و با توجه به ابعاد استاندارد فیلتر هپا قابل طراحی وتولید می باشد.جنس بدنه این نوع هود از ورق فولادی با رنگ الکترواستاتیک ویا ازجنس استنلس استیل است.

کلاس II: به منظور حفاظت از محصول و کاربر در مقابل آلوده کننده طراحی و به کارگیری می شوند.
 مسیر جریان هوا در این نوع به صورت Circulate وLaminar بوده و ریزش هوای آن معمولا به صورت Vertical می باشد.
 از لحاظ طراحی در دو نوع محفظه ی ایمنی (Safety Cabinet) و منطقه تمیز (Clean Zone) طراحی و ساخته می شوند.
 جهت مصارف تحقیقاتی ،آزمایشگاهی و توایدی مورد استفاده قرار می گیرند.
 به منظور ایجاد فشار منفی در محفظه هود ،30-25 در صد هوا از طریق فیلتر هپا خارج می گردد.
 فشار منفی باعث سد جریان هوا در مقابل کاربر شده ، به نحوی که مانع خروج آلودگی از داخل محفظه ی ایمنی به سمت کاربر می گردد.
 محفظه ی ایمنی زیستی کلاس II با داشتن دو یا سه سری فیلتر هپا با کارایی بالا ، میزان تمیزی تعریف شده ای (class 100) را برای کاربر، محصول و محیط به طور کامل تامین می کند.
 ابعاد محیط کار د ر این محصول ،بر اساس نیاز مشتری و با توجه به ابعاد استاندارد فیلتر هپا قابل طراحی وتولید می باشد.جنس بدنه این نوع هود از ورق فولادی با رنگ الکترواستاتیک ویا ازجنس استنلس استیل است.

کلاس III: این نوع هود به منظور حفاظت از محصول ،کاربر و محیط زیست و کار با عوامل ناشناخته و خطرناک طراحی و ساخته می شوند.
 دستگاه متشکل از یک چمبر بوده که ارتباط کاربر با محیط ،فقط توسط کش دستکش های مخصوص متصل به چمبر امکانپذیر است.
 هوای ورودی به محیط کار از یک فیلتر هپای H13 عبور کرده و هوای تمیزوارد چمبر میگردد،از آنجا که از هودهای کلاس III جهت آزمایش عوامل خطرناک و یا ناشناخته همچون ویروسها و باکتری های زنده مثل سیاه زخم و شیمی درمانی استفاده می گردد ،لازم است هوای خروجی از محیط کار نیز تمیز وعاری از آلودگی باشد، لذا در خروجی هوا به سمت محیط پیرامونی فیلتر هپا استفاده می گردد تا محیط خارج نیز از آلودگی مصون بماند.
 در پاره ای از آزمایشات که ممکن است تولید گاز و یا بوی نامطبوع نماید به جای استفاده از دو سری فیلتر هپا در خروجی ،از یکسری فیلتر ذغال اکتیوو یک فیلتر هپا H13 استفاده می گردد.
 ابعاد محیط کار د ر این محصول ،بر اساس نیاز مشتری و با توجه به ابعاد استاندارد فیلتر هپا قابل طراحی وتولید می باشد.جنس بدنه اصلی از ورق استنلس استیل با گرید 304و316 می باشد.

هودهای شیمیایی

هودهای بخار که با نام تجاری هود های شیمیایی شناخته می شوند دارای ساختمان زیر هستند: بدنه هودهای شیمیایی از دو جنس ام دی اف یا فلزی که خود شامل دو مدل تک جداره و یا دو جداره می باشد ساخته می شود. هودهای شیمیایی دارای فن سانتریفیوژ با دور متغیر متناسب با نیاز هر آزمایشگاه طراحی می شود. هودهای شیمیایی شامل شیر آب گاز و کاپ سینک میباشند. در این نوع خود از لامپ مهتابی کلید و پریز برق استفاده شده است. آنها دارای وزنه تعادل هستند  و یک کابین درب دار در پایین خود قرار دارد.  کافه هود  از جنس استیل یا سرامیک یا HPL ساخته شده است ابعاد و رنگ آن بنا به سفارش مشتری متغیر است.

برای دریافت کاتالوگ مربوط به هود در قالب pdf روی دانلود کلیک کنید.