نبض |فیلتر هپا|hepa|هود لامینار |کلین روم|مجتمع بعثت

مجتمع صنعتی بعثت قم یکی از موفق ترین و معتبرترین مجموعه های تولیدی کشور در زمینه طراحی و ساخت محصولات و تجهیزات ایمنی، پزشکی و خدمات مهندسی است که در طول سالهای گذشته علاوه بر ارائه محصولات استراتژیک و کاربردی در حوزه ایمنی و مدیریت بحران ، در عرصه بهبود و نوآوری محصولی نیز برای میهن اسلامی افتخارآفرینی کرده است .

ارائه بیش از ۷۰ محصول متنوع ،کسب سه رتبه برتر در سه دوره از جشنواره خوارزمی، دریافت گواهینامه های CE1254,ISO 9001,13485 و ISO17025 برای محصولات صنعت و توانایی انجام بیش از ۱۰۰ نوع آزمایش و همچنین اخذ تاییدیه استقرار شرایط GMP برای تولید محصولات پزشکی و دارویی ،صادرات محصول به بیش از 10 کشور و ایجاد دانش فنی تولید برای بیش از 20 محصول ، تنها گوشه‌ای از افتخارات این صنعت است .

تولید انواع کیسه های خون گیری ،مجموعه های سیار بیمارستانی و امدادی، تجهیزات مقابله با بحران و انواع ماسک ها و فیلترهای تنفسی توسط مجتمع صنعتی بعثت و همچنین ارائه خدمات فنی مهندسی و طراحی و ساخت محیط های تمیز (Clean Room).

سیستمهای فیلتراسیون و مجموعه های مدیریت بحران، در سایه توجه به نیازهای مشتری و تلاش جهت ارائه محصولات با کیفیت، این صنعت را به یکی از صنایع سر آمد و مورد اطمینان تبدیل نموده است .
محیط های تمیز و عاری از ذرات ،لازمه پیشرفت در علوم و تکنولوژی های امروز دنیا است، به صورتی که تحقیقات در علوم مختلفی مانند صنایع الکترونیکی ،اپتیکی ، غذایی، دارویی ، پزشکی ، میکروبیولوژی و … بدون در اختیار داشتن این محیط ها غیر ممکن به نظر می رسد.

هودهای لامینار میکروبیولوژی و شیمیایی، در واقع نوع خاصی از محیط های تمیز می باشند که به منظور کاربردهای عمومی در صنایع مختلف طراحی و ساخته شده اند.
مجتمع صنعتی بعثت قم به عنوان اولین تولید کننده انواع  هودهای لامینار میکروبیولوژی و شیمیایی در داخل کشور و در کلاس های مختلف و همچنین ،از سال ۱۳۷۳ در جهت تامین مصارف داخلی و خارجی تولید این نوع محصول را آغاز نموده است.
واحد کنترل کیفیت، علاوه بر آزمایش مواد اولیه و کنترل مداوم و موثر در حین تولید ،محصول نهایی را مطابق با استانداردهای اعلام شده (BS EN,A.S,FED.ST,ISIRI) آزمایش و تایید می نمایند.
ظرفیت تولیدی این مجتمع بالغ بر 300 دستگاه در سال است.
همچنین این مجتمع در سال 1371 کارخانه ی تولید فیلترهای صنعتی و ترکیبی و سپس فیلتر های هپا و اولپا را راه اندازی نمود و در سال 1373 موفق به کسب جایزه از جشنواره خوارزمی در تولید سیستم فیلتراسیون گردید.
کلیه فیلترهای تولیدی این صنعت به روش آ ئروسل فلومتری QC با استفاده از روغن پارافین یا DOP یا مواد مشابه که از معتبرترین روشهای استاندارد آزمون فیلترهای هپا در دنیا مطابق استانداردهای ISO 14644 ، EN 1822 تحت بررسی ، آزمایش و تأیید قرار میگیرد.

نبض (نویدبخش ضربان)
اتصال به واتساپ